امضای قرارداد صادرات غلات بین روسیه و اوکراین در ترکیه


امضای قرارداد صادرات غلات بین روسیه و اوکراین در ترکیه

اخبار بورسا: قرارداد صادرات غلات از بنادر دریای سیاه اوکراین علیرغم نگرانی ها در مورد بحران جهانی غذا منعقد شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، گفتند که توافق صادرات غلات به کاهش بحران جهانی غذا کمک می کند، زیرا مقامات روسیه و اوکراین توافق نامه ای را برای اجازه صادرات غلات از بنادر دریای سیاه اوکراین امضا کردند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه و الکساندر کوباکوف وزیر زیرساخت اوکراین روز جمعه به طور جداگانه این قرارداد را امضا کردند و از نشستن و عقب نشینی خودداری کردند.

مراسم امضای قرارداد در استانبول با حضور اردوغان و گوترش برگزار شد. زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت، قرارداد روز جمعه به این معنی است که حدود 10 میلیارد دلار غلات برای فروش در دسترس خواهد بود و حدود 20 میلیون تن از محصول سال گذشته برای صادرات در دسترس است. این قرارداد به مدت 120 روز اعتبار دارد و به صورت خودکار و بدون مذاکره بیشتر قابل تمدید است.

به گفته مقامات سازمان ملل متحد، بر اساس این توافق، ائتلافی از پرسنل ترکیه، اوکراین و سازمان ملل متحد غلات را در کشتی‌های بنادر اوکراین بارگیری می‌کنند، قبل از اینکه مسیری را که از قبل برنامه‌ریزی شده از طریق دریای سیاه که توسط نیروهای اوکراینی و روسیه مین‌گذاری شده است، طی کنند. نظارت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید