امضای صندوق سرمایه گذاری “برلیان” در بورس


ثبت نام در صندوق سرمایه گذاری

اخبار بورساصندوق سرمایه گذاری برلیان با ثبت در سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق سرمایه گذاری موضوع بند 20 ماده 1 قانون صندوق سرمایه گذاری بازار اوراق بهادار و سهام محسوب می شود.

هدف از تشکیل صندوق فوق، جذب سرمایه از سرمایه گذاران و تخصیص آن به خرید اوراق بهادار مختلف به منظور کاهش ریسک سرمایه گذاری، بهره گیری از صرفه جویی در مقیاس و ایجاد منافع برای سرمایه گذاران است.

علاوه بر این، تجارت اولیه صندوق برلیان سرمایه گذاری در اوراق بهادار است و تجارت ثانویه آن مشارکت در تعهد پذیره نویسی یا تعهد به خرید اوراق بهادار است. از این صندوق می توان در دارایی هایی مانند سهام، حق ترجیح خرید سهام، گواهی سپرده کالایی، واحدهای صندوق های سرمایه گذاری (به استثنای زمین و ساختمان و صندوق پروژه)، اوراق مشارکت و … استفاده کرد. برای سرمایه گذاری این صندوق نوعی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF است. در طول عمر صندوق، حد نصاب های صندوق باید طبق آخرین حد نصاب های اعلام شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار با توجه به نوع صندوق رعایت شود. آخرین نصب کنندگان مجاز در وب سایت صندوق به روز رسانی می شوند.

سودآوری و نحوه سرمایه گذاری در صندوق برلیان.

هدف صندوق برلیان تشکیل پرتفویی منطبق با شاخص کل بورس است تا بتواند بازدهی مشابهی را به دست آورد، با این انتظار که این صندوق بازدهی متناسب با عملکرد شاخص کل بورس داشته باشد. حتی بلندتر

همچنین از نظر روش سرمایه گذاری، صندوق برلیانت یک صندوق ETF یا قابل معامله در بورس است و سرمایه گذاران می توانند از طریق سامانه معاملاتی کلیه کارگزاری ها، واحدهای آن را به صورت آنلاین خرید و فروش کنند.

این صندوق دارای دو نوع واحد سرمایه گذاری معمولی و ممتاز است. واحدهای سرمایه گذاری ممتاز در درجه اول متعلق به بنیانگذاران است. این واحدها غیرقابل برگشت اما قابل انتقال هستند.

بر اساس این اطلاعیه تعداد کل واحدهای سرمایه گذاری 100 میلیون واحد، تعداد کل واحدهای سرمایه گذاری ممتاز مشترک یک میلیون واحد و تعداد کل واحدهای سرمایه گذاری عادی مشترک 99 میلیون واحد است. ضمناً ارزش اسمی هر واحد 10 هزار ریال می باشد.

خرید واحدهای ETF نیازمند کد معاملاتی فعال در سامانه شرکت سپرده گذاری مرکزی است. محدودیتی برای حداکثر تعداد واحدهای خریداری شده از هر کد معاملاتی (حقیقی و حقوقی) وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید