افزایش سرمایه 900 میلیارد تومانی «قکورش» در سال جاری


اخبار بورسا:

شرکت صنایع غذایی کورش با نماد “قکورش” جلسه پایان سال مالی 1400 خود را روز شنبه 27 تیرماه در سالن همایش های هتل ارم برگزار کرد. در همان زمان «غکورش» سهامداران خود را به مجمع فراخواند که در پایان سال مالی 1400 به ازای هر سهم 323 تومان سود خالص محقق کرد. مجمع «قکورش» با حضور حدود 91 درصد سهامداران آغاز شد. این مراسم با تجلیل از مرحوم حاج محمد کریم فضلی بنیانگذار فقید گروه صنعتی گلرنگ آغاز شد. در این مراسم کورش منتصر به عنوان رئیس هیئت مدیره “قکورش” به ایراد سخنان افتتاحیه پرداخت و سپس محمد برهانی به عنوان مدیرعامل گزارش فعالیت های این شرکت در سال مالی 1400 را ارائه کرد.

افزایش سرمایه قابل توجه 900 میلیارد تومان

مهمترین نکته صحبت های مدیرعامل “قکورش” به اصلاح ساختار سرمایه و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز در سال جاری با توجه به حذف ارز 4200 تومانی و البته افزایش جدی سرمایه اشاره دارد. این گروه در سال جدید این شرکت. برهانی در سخنان خود حفظ مقام اول در صنعت روغن نباتی و استفاده از معافیت مالیاتی قانون بودجه سال 1401 را از دلایل این افزایش سرمایه عنوان کرد. همانطور که مشخص شد این افزایش سرمایه حدود 900 میلیارد تومان خواهد بود. یعنی با توجه به سرمایه 300 میلیارد تومانی فعلی «قکورش» احتمالاً سهامداران این گروه باید انتظار افزایش سرمایه 300 درصدی در سال 1401 را در «قکورش» داشته باشند. همانطور که گفته شد این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.

افزایش سرمایه قابل توجه 900 میلیارد تومان

مدیرعامل قوکورش در بخشی دیگر از سخنان خود به چشم انداز و ماموریت های این شرکت پرداخت و گفت: با توجه به اهداف تعیین شده ظرفیت پالایش، بسته بندی و تولید روغن در کارخانه های ما افزایش چشمگیری داشته و این اقدام تکمیل شده است. زنجیره تامین خرید کارخانه گهر نیز در همین راستا و به منظور تامین ظروف پلیمری مجموعه بود.

برهانی ضمن تاکید بر تکمیل زنجیره تامین دانه های روغنی از مزرعه تا تولید، موضوع کشت قراردادی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این اقدام را از سال گذشته با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی آغاز کردیم و امسال نیز مزایای آن را دیده ایم.

برهانی به اجرای فاز توسعه سایت اششهارد و افزایش ظرفیت تولید از 400 به 800 هزار تن اشاره کرد. همچنین مدیرعامل کورش تولید نفت در سال جاری را حدود 330000 تن برآورد کرد.

سایر موضوعات مهم مطرح شده در این گزارش به اختصار به شرح زیر است:

خرید 4 هزار تن کلزا در سال جاری

توافق با 200 کشاورز برای خرید کلزا

کسب عنوان اول امسال در گروه شرکت های مواد غذایی

خرید 200000 تن سویا

من 40000 تن کنجاله سویا می فروشم

بالاخره به گزارش عملکرد سال جاری و بودجه سال قبل و سال جاری عمل کرد و اطلاعات لازم را در مورد بازدهی قابل قبول 63 درصدی سهام ارائه کرد.

افزایش سرمایه قابل توجه 900 میلیارد تومان

پس از برهانی نوبت به مصطفی دیلمی پور، حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت رسید تا گزارش عملکرد سال مالی خود را ارائه کند. پس از سخنان حسابرس مستقل، نوبت به پرسش سهامداران شرکت رسید و پس از سخنان سهامداران، مبلغ 120 میلیارد تومان معادل 40 تومان سود نقدی به ازای هر سهم برای تقسیم به سهامداران تصویب شد. سهامداران

افزایش سرمایه قابل توجه 900 میلیارد تومان

اتخاذ تصمیم برای انتخاب روزنامه کثیرالانتشار تعیین حق شرکت اعضای غیر درجه دوم هیات مدیره و حق الزحمه هیات مدیره و حق الزحمه حسابرس قانونی و تفویض ماده 129 قانون تجارت. به هیئت مدیره از دیگر مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع غذایی کورش بود.

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید