افزایش ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال


افزایش ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال

اخبار بورسا: اعلامیه فدرال رزرو بار دیگر بر بازارهای جهانی از جمله بیت کوین تأثیر گذاشت و نوسانات بیت کوین پس از آخرین جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) دوباره افزایش یافت.

در واکنش به اعلام فدرال رزرو آمریکا مبنی بر افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره، ارز دیجیتال اصلی ۲.۵ درصد افزایش یافت.

بیت کوین که در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت شرقی تا 21688 دلار معامله می شد، بلافاصله پس از اعلام افزایش نرخ در ساعت 14:10 به وقت شرقی به 22209 دلار رسید.

قیمت بیت کوین به دنبال جلسات متعدد کمیته بازار آزاد فدرال در طول سال به سرعت در نوسان بوده است. گاهی اوقات نوسانات کوتاه مدت است و گاهی افزایش نرخ بهره اثرات بلندمدتی بر ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام دارد.

بیت کوین در طول سال با سهام ارتباط نزدیکی داشته است (اگرچه در ماه های اخیر تا حدودی کمتر) به ویژه در پاسخ به سیاست فدرال رزرو.

بسیاری از بازار نگران بودند که پس از افزایش نرخ بهره توسط بانک کانادا در اوایل ماه جاری، افزایش ۱۰۰ واحدی قریب‌الوقوع باشد، اما همانطور که پاول در کنفرانس مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال در ژوئن گفت، اکثر آنها انتظار افزایش ۷۵ واحد پایه را داشتند. .

فشار فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره، تورم داغی را که در تمام سال ایالات متحده را درگیر کرده بود، کاهش می دهد. گزارش شاخص مصرف کننده در ژوئن به 9.1 درصد رسید که بالاترین سطح در 40 سال گذشته است که بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است.

با این حال، نگرانی هایی نیز وجود دارد که تلاش های فدرال رزرو می تواند اقتصاد را به سمت رکود سوق دهد. چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال پیش از این اخراج گسترده کارکنان خود را در ماه ژوئن اعلام کرده اند و دلیل آن را فشارهای اقتصاد کلان عنوان کرده اند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال جهانی در حال حاضر 1.05 تریلیون دلار برآورد شده است که 7.95 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافته است. در حال حاضر 41.57 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال متعلق به بیت کوین است که در روز 0.04 درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 85.07 میلیارد دلار بوده که 35.17 درصد رشد داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید