اعلام شرایط اخذ وام سرمایه ای


اعلام شرایط اخذ وام سرمایه ای

اخبار بورسا: تمامی صاحبان واحدها می توانند این وام را دریافت کنند. چه کسانی که روش فروش مستقیم سهام خود را انتخاب کردند و چه کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند.

شرط اول دریافت این وام داشتن حساب نزد بانک ملی است. سپس متقاضیان می توانند از طریق برنامه های بانکی برای دریافت اعتبار اقدام کنند.

شرط دوم این است که متقاضی باید کارت ملی هوشمند داشته باشد.

شرط مهم دیگر ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت است.

همچنین تنها کسانی می توانند وام سهام عدالت بانک ملی را دریافت کنند که هیچ سهمی از سبد سهام خود را به عدالت نفروخته باشند. اگر ذینفعان حتی یک سهم از پرتفوی خود را فروخته باشند، نمی توانند وام دریافت کنند.

افرادی که سهامشان مصادره می شود نمی توانند وام بگیرند.

مبلغ وام سهام عدالت برای صاحبان سهام یک میلیونی تا سقف 14 میلیون تومان و برای صاحبان سهام 523 هزار تومانی تا سقف 7 میلیون تومان است.

این وام در اقساط 36 ماهه با سود 18 درصد بازپرداخت می شود. البته بانک در شرایط اخذ این وام اعلام کرده است که در صورت بازپرداخت کامل وام در مدت 36 روز از متقاضی سودی دریافت نمی شود.

اما نکته مهم در مورد وام سهام عدالت بانک ملی این است که این وام به صورت نقدی نیست، بلکه به صورت کارت اعتباری است. اما نه یک کارت اعتباری فیزیکی. بلکه به صورت لوگوی بانک است و فقط برای خرید از فروشگاه هایی که با آن بانک قرارداد دارند استفاده می شود.

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه به بازماندگان سهام اشاره کرد و گفت: افرادی که اکنون تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند. اما آنها از عدالت بهره ای نبرده اند. آنها بازماندگان محسوب می شوند و در ابتدا قرار است به این افراد سهام داده شود.

وی گفت: بقیه افراد برای گرفتن سهام باید غربالگری شوند و برای شناسایی این گروه ها باید بررسی های سازمان و مجلس بررسی شود.

حدادی تاکید کرد: با توجه به اینکه شرکت های سرمایه ای شرکت های استراتژیک محسوب می شوند و عملکرد و سودآوری آنها هر روز در حال بهبود و افزایش است. بنابراین مردم باید مراقب او باشند.

دیدگاهتان را بنویسید