اطلاعات کاربر Tikotak به سرورهای اوراکل منتقل شده استاین اقدام دو سال پس از آن صورت می گیرد که آژانس امنیت ملی ایالات متحده به دلیل نگرانی های امنیت ملی و امکان انتقال اطلاعات به کاربران آمریکایی به دولت چین، به شرکت چینی Bite Dance دستور داد تا TickTack را بفروشد.

تیک تاک یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی در جهان با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان است و ایالات متحده بزرگترین بازار این اپلیکیشن است.

اما ایالات متحده به طور فزاینده ای توسعه دهندگان برنامه را برای اطلاعات شخصی که کنترل می کند بررسی می کند. علاوه بر این، برخی از کاربران آنها افسران نظامی یا اطلاعاتی هستند.

دستور دولت آمریکا برای فروش تیک تاک از زمان روی کار آمدن جو بایدن در سال گذشته انجام نشده است. اما کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده همچنان نگران امنیت اطلاعات کاربران Tikotak است و Byte Dance اکنون امیدوار است این نگرانی ها را برطرف کند.

پیش از این، رویترز در ماه مارس گزارش داد که تیک تاک در آستانه دستیابی به توافقی با اوراکل برای ذخیره اطلاعات برای مصرف کنندگان در ایالات متحده است. اوراکل در سال 2020، زمانی که Byte Dance توسط دولت ایالات متحده برای فروش تیک تاک تو تحت فشار قرار گرفت، سهام اقلیت این برنامه را منعقد کرد. این غول رایانش ابری اکنون بر اساس یک قرارداد مشارکت جدید، اطلاعات کاربران TickTock ایالات متحده را در سرورهای داده خود در ایالات متحده ذخیره خواهد کرد.

TickTack قبلاً داده های کاربر را در ایالات متحده در مراکز داده خود در ویرجینیا با یک نسخه پشتیبان در سنگاپور ذخیره می کرد. این اپلیکیشن اکنون اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی را از مراکز داده خود پاک می کند و کاملاً به سرورهای اوراکل وابسته خواهد بود. از مراکز داده در ویرجینیا و سنگاپور برای بایگانی داده ها استفاده خواهد شد.

TickTack همچنین یک تیم اختصاصی امنیت داده ایالات متحده به نام USDS را به عنوان پورتالی برای اطلاعات کاربران آمریکایی و جدا کردن آن از رقص بایت راه اندازی کرده است.

شو شی چو، مدیر عامل تیک تاک تو، گفت: «اندرو بونیلو، که یکی از مدیران بخش امنیت جهانی TickTalk بود، مدیریت USDS را بر عهده خواهد گرفت.

این شرکت در حال بحث در مورد ساختاری است که در آن تیم به صورت مستقل کار خواهد کرد و تحت کنترل یا نظارت تیک تاک نخواهد بود.

به گزارش رویترز، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا سال گذشته گفت که دولت برای حفاظت از اطلاعات شهروندان آمریکایی بسیار جدی است، اما از رویکرد ترامپ انتقاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید