اشک و گریه بهرام افشاری وقتی از پدرش می گوید


بهرام افشاری بازیگر معروف سینما و تلویزیون ایران است که به تازگی در برنامه مهمانی ایرج طهماسب حضور داشته است. این قسمت یکی از جالب ترین قسمت های مهمانی بود. در زیر می خواهیم فریادهای بهرام افشاری را در برنامه دورهمی ببینیم

گریه های بهرام افشاری

در این ویدئو فریادهای بهرام افشاری را در برنامه مهمانی مشاهده می کنید

فیلمبرداری حضور بهرام افشاری در مهمانی

نقد و بررسی «پارتی» ایرج طهماسب/ بچه ها را از تماشای «بچه» منع کنید!

روزنامه خراسان نوشت:

* محبوبیت ویدیوهای برنامه «پارتی» به خصوص شخصیت عروسک کودک که دیالوگ های خنده دار و بعضاً بی ادبانه می گوید، توجه بچه ها را برای تماشای این برنامه جلب کرد.

* شخصیت کودک در این مجموعه که تقریباً پرطرفدارترین است، کمی بددهن است و فحش دادن را دوست دارد، مثلاً از کلماتی مانند تورو سانه، از مادر متولد نشده و… استفاده می کند که برخی از بچه ها هم از آن تقلید می کنند.

* نکته اینجاست که خود «ایرج طهماسب» در همان قسمت های ابتدایی و پس از اعتراض به شخصیت کودک اعلام کرد که این برنامه اصلا برای کودکان ساخته نمی شود و والدین نباید انتظار برنامه ای بسیار سالم و پاستوریزه را داشته باشند. حتی در پلتفرم ارائه، خود دایی در کنار این برنامه 12 قرار دارد، اما از آنجایی که این برنامه دارای شخصیت های عروسکی است که بسیار محبوب هستند، کودکان برای دیدن آن کنجکاو می شوند.

گریه های بهرام افشاریمهمانی ایرج طهماسب

* از طرفی رسانه تصویری ما از آن نوع نیست که مرتب برنامه های تلویزیونی جذاب بسازد تا بتوانیم بگوییم اگر کودک را از تماشای برنامه مهمانی امتناع کنیم گزینه «ب» را برای تماشای آن دارد. در نتیجه خانواده ها جرأت نمی کنند که بگویند چون برای بچه ها نیست باید آنها را از دیدن این برنامه منع کنیم و به هیچ عنوان اجازه تماشای چنین برنامه ای را به آنها ندهیم.

* اولین راه حل یا شاید خوش بینانه ترین راه حلی که می توانیم داشته باشیم، جلوگیری از تماشای چنین برنامه ای توسط کودک است. اما این راه حل مناسب نیست، زیرا کودک می تواند این دیالوگ ها و قسمت هایی از برنامه را در مدرسه، خیابان، شبکه های اجتماعی و … ببیند. در نتیجه این نوع محدودیت می تواند برای او جذابیت بیشتری ایجاد کند. خب ما باید چی کار کنیم؟

انتقاد از برنامه حزب

* ابتدا سعی کنیم این دیالوگ ها تکرار نشود و زشتی های او در خانواده بشکند. اما در مرحله بعد، اگر دیدید که کودک این دیالوگ ها را تکرار می کند، کاری که باید انجام دهید این است که شخصیت «کودک» را به طور کامل برای کودک توضیح دهید. چه مفهومی داره؟

گریه های بهرام افشاریبرنامه مهمانی

یعنی می توان به کودک توضیح داد و به او گفت که این شخصیت (کودک) به دلیل شرایط نامطلوب فرهنگ ضعیف جامعه است و این حرف هایی که از زبان این شخصیت می شنوید، کلماتی نیستند که ما در زندگی روزمره و جمع های خانوادگی استفاده می کنیم و شما با گفتن این کلمات شخصیت خود را زیر سوال می برید. در اینجا من (پدر یا مادر) سعی می کنم به فرزندم این آگاهی را بدهم که شاید شنیدن این جملات در قالب یک برنامه تلویزیونی برای شما جالب باشد اما آنچه شما می گویید در فرهنگ خانواده و جامعه ما پذیرفته شده نیست.

* آخرین چیزی که باید بگویم این است که این حرف ها که
با برنامه «پارتی» بسیار محبوب شد، تب و موج است.
دیالوگ های زیادی آمد و رفت. یعنی به تاریخ فرستاده شدند
این مشکل یا پشتیبانی پس از تکمیل این برنامه به پایان می رسد
و لزومی به استفاده از روش های سخت تنبیهی نیست.

اینستاگرام و اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید