ادامه تاریخ سازی هندبال با حمایت ایرانسل / کسب اولین مدال جهانیبه گزارش روابط عمومی ایرانسل، در دومین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی نوجوانان جهان که از 15 تا 19 خرداد 1401 در یونان برگزار شد، هندبالیست های نوجوان ایران موفق شدند با غلبه بر تیم قدرتمند فرانسه در دیداری رده بندی به مدال برنز دست یابند. این اولین حضور یک تیم هندبال ساحلی آسیا در جمع هشت تیم برتر جهان بود.

این مسابقات با حضور 16 تیم در چهار گروه چهار تیمی آغاز شد و تیم ملی ایران در مرحله اول موفق شد با پیروزی مقابل قطر و آمریکا و تنها یک شکست مقابل سوئد به عنوان قهرمانی دور دوم این مسابقات دست یابد. تیم دوم گروه
مرحله دوم این رقابت ها با حضور 12 تیم در 2 گروه 6 تیمی برگزار شد که در این مرحله پسران هندبال ساحلی ایران با پیروزی مقابل فرانسه و برزیل به عنوان تنها تیم آسیایی در جمع 8 تیم برتر مقابل کرواسی شکست خوردند. رقابت ها بالا گرفت و با پیروزی مقابل آرژانتین، اولین تیم هندبال ساحلی آسیا شد که به جمع چهار تیم برتر جهان راه یافت.
ملی پوشان ایران در مرحله نیمه نهایی بازی را در انزوا به برزیل واگذار کردند و در دیدار رده بندی با پیروزی مقابل فرانسه موفق شدند مقام سوم جهان و اولین مدال هندبال جهان را برای ایران به دست آورند.
در پایان این مسابقات علی حیدر فوتبالیست ایرانی به عنوان بهترین بازیکن از سوی فدراسیون جهانی هندبال انتخاب شد.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، طی قراردادی با فدراسیون هندبال، از ۱۴ دی ماه ۱۳۹۲ رسما از هندبال در کشور حمایت کرد.
این قرارداد طی مراسمی در مقر ایرانسل با حضور دکتر علیرضا پاکدل رئیس و مدیر گروه فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران و دکتر بیژن عباسی مدیرعامل ایرانسل به منظور حمایت از اولین ارائه دهنده 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران. .
بر اساس این قرارداد، ایرانسل به عنوان حامی انحصاری از تیم های ملی و مسابقات باشگاه های هندبال کشور در تمامی سطوح و در تمامی رده های سنی حمایت می کند.

حمایت ایرانسل از هندبال در کشور دوران درخشش را در رده های مختلف این رشته ورزشی آغاز کرد.
در فروردین ماه سال 1401 در مسابقات هندبال ساحلی در دو رده بزرگسالان و نوجوانان به میزبانی ایران، تیم های ملی ایران موفق شدند ضمن درخشش و شکست حریفان، ضمن کسب مدال طلا و همچنین حضور در مسابقات قهرمانی جهان، حریفان خود را شکست دهند.
همچنین در سوم فروردین ماه تیم ملی دختران ایران با قهرمانی در مسابقات آسیایی اولین مدال طلای بانوان خود را در هندبال ایران کسب کرد.
تیم ملی نوجوانان دختر ایران در اسفند 1393 با حمایت ایرانسل موفق به کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا و راهیابی به جام جهانی شد.
پیش از این در بهمن ماه سال 1392 تیم ملی هندبال مردان ایران با حمایت ایرانسل موفق شده بود در مسابقات قهرمانی آسیا بدرخشد و به مسابقات قهرمانی هندبال مردان جهان راه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید