آیفون 14، بدون سیم کارت فیزیکی و بدون پورت!عمر سیم کارت فیزیکی شماره گذاری شده است. با توجه به استفاده مصرف کنندگان در اروپا و آسیا از فناوری سیم کارت الکترونیکی (eSIM) و اضافه شدن گزینه سیم کارت الکترونیکی به نسل سوم آیفون SE، اپراتورهای آمریکایی خود را برای آینده ای آماده می کنند که در آن آیفون درگاه سیم کارت ندارد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، به نقل از وال استریت ژورنال، فناوری سیم کارت الکترونیک در اروپا و آسیا به قدری محبوب شده است که مصرف کنندگان تمایل دارند از بهترین بسته داده اعتباری استفاده کنند و به همین دلیل این فناوری طرفداران بیشتری پیدا می کند.

حتی در آمریکا، جایی که مردم معمولا از یک اپراتور استفاده می کنند، سه اپراتور بزرگ در حال آماده شدن برای آینده ای بدون سیم کارت فیزیکی هستند. وال استریت ژورنال در گزارش خود خاطرنشان کرد که با معرفی آیفون 13 در سال گذشته، اپل ارائه سیم کارت های فیزیکی در جعبه را متوقف کرد، در حالی که برخی از سازندگان اندروید حتی از سیم کارت های فیزیکی پشتیبانی نکردند.

به گفته جف هاوارد، معاون دستگاه های تلفن همراه و لوازم جانبی در AT&T، این یک تکامل طبیعی است و تجربه را در آینده بهتر خواهد کرد.

اما مور مک کلون، تحلیلگر شرکت گلوبال دیتا، می گوید: «در آغاز سال، این سوال مطرح شد که آیفون های الکترونیکی فقط سیم کارت چه زمانی عرضه می شود؟ اگرچه بعید است که اپل سیم کارت فیزیکی آیفون 14 را حذف کند، این گوشی هوشمند ممکن است یکی از اولین پرچمدارانی باشد که گزینه سیم کارت الکترونیکی را ارائه می دهد. اپل ممکن است مدلی از این گوشی را عرضه کند که هم در حالت سیم کارت فیزیکی و هم الکترونیکی قابل استفاده باشد.

اپل با آیفون XS فضا را برای فناوری سیم کارت الکترونیکی باز کرد و حالا با آیفون 13 امکان کار همزمان دو سیم کارت الکترونیکی را فراهم می کند و کاربر برای داشتن چند خط نیازی به چند سیم کارت فیزیکی ندارد.

در حالی که اپل امسال در حال ایجاد تغییراتی در طراحی آیفون پرو است، اتحادیه اروپا این شرکت را تحت فشار قرار داده است تا کابل شارژ Type-C را برای آیفون معرفی کند.

تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که اپل قبل از سال 2023 آیفونی با پورت USB-C عرضه نمی‌کند، اما این شرکت می‌تواند یک گوشی بدون پورت را عرضه کند که با سیستم MagSafe شارژ می‌شود.

به گفته وب سایت 9to5mac، اگر این شرکت می تواند از فناوری سیم کارت فیزیکی به سیم کارت الکترونیکی سوئیچ کند، چرا نمی تواند تمام پورت های آیفون را حذف کند. پیش از این، اپل چنین اقداماتی را برای حذف پشتیبانی از جک هدفون و پشتیبانی از فعالیت همزمان دو خط الکترونیکی روی یک سیم کارت انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید