آیفون به شارژر Type-C نیز مجهز شده استگرگ جوسویاک، معاون بازاریابی جهانی اپل، در کنفرانس “Tech Live” وال استریت ژورنال گفت: واضح است که ما باید از قانون پیروی کنیم.
وزرای اتحادیه اروپا روز دوشنبه هفته جاری از توافق نهایی درباره قانون واحد شارژر خبر دادند. بنابراین، تا سال 2024، دستگاه های الکترونیکی از جمله تلفن های همراه و تبلت ها باید از شارژ نوع C پشتیبانی کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از ایتنا، تصویب شورای اروپا پس از آن صورت گرفت که مجامع قانونگذاری اتحادیه اروپا به این قانون رای مثبت دادند که حدود 10 سال است در مرحله تصویب قرار دارد.
آیفون اپل از شارژر مخصوص لایتنینگ استفاده می کند، اما طبق قانون جدید اتحادیه اروپا، آیفون باید از شارژر Type-C استفاده کند.

جوزویاک نگفت که اپل چه زمانی شارژر Type-C را برای گوشی هوشمند پرچمدار خود معرفی می کند، اما باید تا سال 2024 اتفاق بیفتد. او گفت: اپل و اتحادیه اروپا بیش از یک دهه و در یک زمان بر سر شارژر اختلاف دارند. مقامات اروپایی از اپل می خواستند که از micro USB استفاده کند، اما اگر اپل چنین کاری را انجام می داد، نه لایتنینگ، که پورت فعلی شارژ آیفون است، و نه USBC اختراع نشد.

تحلیلگران قبلاً به CNBC گفته بودند که آیفون هایی که قرار است در سال 2023 عرضه شوند ممکن است به شارژ Top C مجهز شوند و اپل احتمالاً این استاندارد را نه تنها در اتحادیه اروپا بلکه در سطح جهانی نیز معرفی خواهد کرد.
بر اساس گزارش CNBC، قانونگذاران اتحادیه اروپا می گویند که این قانون زباله های الکترونیکی را کاهش می دهد زیرا مصرف کنندگان مجبور نیستند هر بار که یک دستگاه جدید را خریداری می کنند یک شارژر جدید بخرند.

دیدگاهتان را بنویسید