آیا مایکروسافت ویندوز 11 “پشتیبانی نمی شود” به شما به روز رسانی امنیتی نمی دهد؟


الزامات سختگیرانه سازگاری مایکروسافت برای ویندوز 11 باعث شد تعداد قابل توجهی از دارندگان رایانه شخصی نتوانند به ویندوز 11 ارتقاء دهند، حتی در سخت افزار نسبتاً جدید.


به گزارش ایتنا و به نقل از زدنت، این شرکت همچنین این پیام را منتشر کرد که نصب ویندوز 11 بر روی رایانه های شخصی پشتیبانی نشده، آنها را پشتیبانی نمی کند و در آینده واجد شرایط دریافت به روز رسانی نمی شود. این سوال پیش می‌آید: اگر ویندوز 11 را روی رایانه شخصی ناسازگار نصب کنید، رایانه شما این کار را انجام خواهد داد واقعا آیا خطر عدم دریافت به روز رسانی امنیتی ماهانه وجود دارد؟


بیایید با یک سوال به این سوال پاسخ دهیم: آیا تا به حال اصطلاح FUD را شنیده اید؟ این عبارت به معنای “ترس، عدم اطمینان و شک” برای مدت طولانی وجود داشته است، اما در دهه 1970 به عنوان راهی برای توصیف این که چگونه غول IBM مشتریان خود را حتی از فکر کردن به محصولات رقیب منصرف کرد، محبوب شد.


FUD یک تکنیک بازاریابی کلاسیک است که زمانی استفاده می شود که هیچ استدلال فنی خوبی علیه انتخابی که مشتری در نظر دارد وجود نداشته باشد. با این حال، دیدن نمونه ای از این دست عجیب است که در آن شرکت غول پیکر مایکروسافت از FUD برای منصرف کردن مشتریان از نصب یکی از محصولات خود استفاده می کند.

 


زبان دقیق این هشدار جالب است:


“نصب ویندوز 11 بر روی این رایانه توصیه نمی شود و ممکن است مشکلات سازگاری ایجاد کند. اگر به نصب ویندوز 11 ادامه دهید، رایانه شما دیگر پشتیبانی نخواهد شد و واجد شرایط به روز رسانی نخواهد بود. صدمات وارد شده به رایانه شما ناشی از این ناسازگاری تحت پوشش ضمانت سازنده نیست.”


این، البته، اصطلاح تجاری برای عبارت محاوره‌ای است «رفیق! کامپیوتر خوبی داری حیف است اگر اتفاقی برایش بیفتد!»
اما در واقع نمی گوید که مایکروسافت دسترسی شما به به روز رسانی ها را قطع خواهد کرد. این به سادگی می گوید که رایانه شما دیگر پشتیبانی نمی شود و دیگر “حق دریافت” این به روز رسانی ها را ندارید.

این یک سلب مسئولیت از جانب مایکروسافت است بدون اینکه واقعاً بگوید چه کاری انجام خواهد داد.
زیرا در واقع مایکروسافت برای پیکربندی سرورهای به‌روزرسانی خود برای رد درخواست‌های رایانه‌ها بر اساس چنین اطلاعات پیکربندی دقیق، کار زیادی می‌طلبد. این خطر به دام انداختن مشتریان با نصب های معتبر و خشم بی مورد مشتریانی که در غیر این صورت تجربه خوبی با ویندوز 11 داشته اند، می شود.

دیدگاهتان را بنویسید