آیا خوابیدن زیر کولر مضر است؟


آیا خوابیدن زیر کولر مضر است؟

کریستن لپ، متخصص خواب، می‌گوید که اگرچه طرفداران این روش آن را در هنگام خواب راحت‌تر می‌دانند، اما می‌تواند معایبی نیز داشته باشد.
واکنش های آلرژیک را تحریک می کند

سلامت نیوز نوشت؛ لاپ می‌گوید: «پنکه یا تهویه مطبوع شما به طور بالقوه می‌تواند بارانی از گرد و غبار و ذرات گرده را در سراسر اتاق شما بفرستد. بنابراین اگر آسم یا آلرژی دارید، گرد و غبار اطراف اتاق شما می تواند علائم شما را بدتر یا تحریک کند.
هوای خشک

وی افزود: اگر با دهان باز بخوابید، دمیدن مداوم هوا می تواند باعث خشکی آزاردهنده دهان شود. برخی افراد تمایل دارند با چشمان نیمه باز بخوابند. اگرچه این معمولا عوارض جانبی کمی دارد، خشکی بیش از حد می تواند باعث تحریک چشم شود. به خصوص برای افرادی که از لنز استفاده می کنند.
انسداد بینی و گلو

هوای خشک که در اطراف اتاق رانده می شود نیز باعث احتقان در حلق و بین دهان و گلو می شود. همانطور که فن ها بینی، دهان و گلو شما را خشک می کنند، بدن شما می تواند بیش از حد جبران کند و مخاط اضافی برای روان کردن بدن شما تولید کند. با این حال، تولید بیش از حد مخاط، مجاری بینی را مسدود می کند و منجر به سینوزیت می شود که علائمی مانند سردرد سینوسی، احتقان بینی و خروپف ایجاد می کند.
سفتی و التهاب عضلات

این به دلیل اثر هوای سرد است: هوای خنک از یک پنکه مستقیماً روی بدن شما متمرکز شده است می تواند باعث شود که با عضلات سفت و دردناک از خواب بیدار شوید.
به خصوص اگر فن را نزدیک صورت خود قرار دهید. ممکن است گردن شما سفت و دردناک شود. این به این دلیل است که هوای سرد به طور غیرارادی باعث گرفتگی عضلات می شود، به این معنی که ماهیچه های شما سفت می شوند.
در نتیجه، اگرچه استفاده از پنکه می‌تواند احساس تعریق را در شب‌های طولانی و گرم از بین ببرد، اما بیشتر از تسکین باعث ناراحتی می‌شود.
راه های دیگر برای شاداب ماندن در تمام شب عبارتند از:
• از تشک سرد استفاده کنید.
• لباس مناسب بپوشید.
• پرده های رنگ روشن را آزمایش کنید.
• قبل از خواب حمام آب گرم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید