آیا جنگ ربات ها قابل پیشگیری است؟


Boston Dynamics و تعدادی دیگر از شرکت های رباتیک متعهد شده اند که محصولات خود را به سلاح تبدیل نکنند.

در نامه‌ای که برای اولین بار توسط Axios گزارش شد، این شرکت‌ها گفتند: «افزودن سلاح به روبات‌ها [با کنترل] آنها از راه دور یا به طور خودکار کار می کنند، به طور گسترده برای عموم قابل دسترسی هستند و می توانند به مکان هایی بروند که قبلاً غیرقابل دسترسی بودند. مکان هایی که مردم در آن زندگی و کار می کنند، خطرات و آسیب های جدید و مسائل اخلاقی جدی را به همراه دارند.»

Boston Dynamics، همراه با Agility Robotics، Anibotics، Claript Robotics، Open Robotics و Unity Robotics گفت: «ما از روبات‌های چندوظیفه‌ای پیشرفته موبایل خود یا نرم‌افزاری که برای کار با روباتیک پیشرفته توسعه می‌دهیم سلاح استفاده نمی‌کنیم، و از دیگران نیز نمی‌خواهیم که این کار را انجام دهند. این کار را بکنید، ما از آن حمایت نخواهیم کرد.”

«در صورت امکان، ما به دقت برنامه‌هایی را که مشتریان می‌خواهند بررسی می‌کنیم [تبدیل] می توانیم با تفنگ از آن جلوگیری کنیم. ما همچنین متعهد به کاوش در توسعه ویژگی‌های تکنولوژیکی هستیم که می‌تواند این خطرات را کاهش دهد یا کاهش دهد.»

با این حال، این شرکت ها همچنین می گویند که آنها هیچ مشکلی با “فناوری های موجود که دولت ها و سازمان های دولتی آنها برای محافظت از خود و حفظ و اجرای قوانین خود استفاده می کنند” ندارند.

نکته قابل توجه، Spot، سگ ربات بوستون داینامیکس، پس از مشاهده دپارتمان های پلیس در استفاده از این دستگاه – به ویژه در پی انتقاد از خشونت پلیس در ایالات متحده و خارج از کشور، باعث نگرانی شد.

 

اداره پلیس هونولولو، حدود 150000 دلار پول فدرال [صندوق] کمک های همه گیر [کرونا] برای خرید یک “SPOT” برای استفاده در یک کمپ اسکان موقت دولتی در نزدیکی فرودگاه هزینه شده است.

«چون این افراد [مستقر در کمپ]”آنها بی خانمان هستند. این کار خوبی محسوب می شود.” “در زمان دیگری پس از پایان همه گیری، [این ربات‌ها] آنها دوباره برای اهداف مختلف ارائه خواهند شد.

در سال 2020، اداره پلیس شهر نیویورک از یک “نقطه” آبی رنگ که “Digidog” نام داشت استفاده کرد، که در رسانه های اجتماعی محبوب شد و خشم عمومی را برانگیخت. پلیس نیویورک در نهایت ربات را پس داد.

در حالی که Boston Dynamics و این شرکت های دیگر می توانند از این دستگاه ها استفاده کنند [رباتیک] خود را مسلح نکنید، شرکت ها و سازمان های دیگر این کار را خواهند کرد.

یک سگ ربات مجهز به نارنجک انداز که شبیه یک ربات حیوان خانگی چینی اصلاح شده است، اخیرا در نمایشگاه تسلیحات روسیه رونمایی شد.

به نظر می رسد که شرکت سازنده Unity Robotics هیچ تضمینی در خصوص تسلیح ربات های خود نمی دهد، اما شرایط این [شرکت] این هشدار می دهد که هر گونه آسیب ناشی از “دستکاری و اصلاح غیر مجاز” [در ربات‌‌ها]مشمول ضمانت فروش آن نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید