آموزش: چگونه نرم افزارهای جاسوسی را در گوشی اندرویدی پنهان کنیم؟


نرم افزارهای جاسوسی در بهترین حالت برای هر دستگاه متصل به اینترنت یک مزاحم (و در بدترین حالت یک تهدید) هستند و هنگامی که در دستگاه شما ریشه دوانید، مقابله با آن آسان نیست. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر نرم افزارهای جاسوسی این است که از ورود آن به سیستم خود جلوگیری کنید.


به گزارش ایتنا و به نقل از SlashGear، مهم ترین راه های جلوگیری از جاسوس افزارها را می توان به شرح زیر فهرست کرد: مطمئن شوید که دستگاه های اندرویدی خود را با دانلود آخرین وصله های امنیتی به روز نگه دارید. روی لینک های مشکوک کلیک نکنید، حتی اگر توسط افرادی که می شناسید ارسال شده باشند (زیرا ممکن است دوستان شما هک شده باشند). همیشه از رمزهای عبور قوی برای حساب های خود استفاده کنید. از نصب برنامه ها از منابع ناشناس خودداری کنید و به مجوزهایی که درخواست می کنند توجه کنید. همیشه از شبکه های وای فای مطمئن و مطمئن استفاده کنید.


با این حال، اگر نرم افزار جاسوسی قبلاً به دستگاه شما وارد شده باشد، پیشگیری کمکی نمی کند، بنابراین مهم است که بدانید چگونه آن را پیدا کنید و در صورت مشاهده از شر آن خلاص شوید.
چگونه نرم افزارهای جاسوسی را در دستگاه اندرویدی پیدا و حذف کنیم

ساده ترین مرحله این است که برنامه هایی را در دستگاه خود بررسی کنید که نصب آنها را به خاطر ندارید. برنامه‌های ناشناخته ممکن است جاسوس‌افزاری باشند که سعی می‌کنند وانمود کنند که چیزی بی‌اهمیت و به راحتی قابل فراموش شدن هستند.


گوگل همچنین برخی از نشانه‌های احتمالی بدافزار را فهرست می‌کند، از جمله تخلیه غیرعادی باتری و کاهش ظرفیت حافظه بدون دلیل مشخص.


همچنین می‌توانید دستگاه خود را در حالت امن راه‌اندازی کنید و سپس به بخش تنظیمات بروید و هر برنامه‌ای را که غیرعادی به نظر می‌رسد و نصب آن را به خاطر ندارید، پیدا کرده و حذف کنید.


اگر حالت امن برای شما کار نمی کند یا اگر می خواهید مطمئن شوید که نرم افزارهای جاسوسی به طور کامل از دستگاه خود حذف شده اند، می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات از روش بازنشانی کارخانه ای استفاده کنید.


همچنین می توانید از تعدادی اپلیکیشن شخص ثالث طراحی شده برای شناسایی نرم افزارهای جاسوسی استفاده کنید، البته باید مراقب باشید که این گونه برنامه ها خودشان جاسوس افزار نباشند و رفتار آن ها را طبق قوانین بالا کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید