آسیاتک به اهداف خود رسیده است


قیمت سهم؛  فعالیت شرکت ها را نشان می دهد

بورسا نیوز:

محمد جهانگیریان معاون مالی گروه آسیاتک در خصوص روند ارائه شرکت به بورس نیوز گفت: حدود 3 درصد است.در واقع بحث مالیات بر سود انباشته مقرر در سال جاری در مجمع عمومی و فوق العاده در حال تهیه است. قطعا تمام خواهد شد


بیشتر بخوانید: آسیاتک رکورد درآمد ماهانه را شکست


معاون مالی گروه آسیاتک با اشاره به اهداف این شرکت گفت: در واقع در میزان مالیات صرفه جویی کرده و البته لازم به ذکر است که این مبلغ مشمول معافیت مالیاتی است. همچنین به افزایش سود حاصل از مبلغ محقق شده کمک خواهد کرد. ما میزان سود مازاد را برای افزایش سرمایه محاسبه کردیم و نرخ مالیات را با همان نرخ محاسبه کردیم، این تفاوت طبق بند 3 تبصره 2 قانون بودجه سال 1401 ایجاد شد و در واقع گروه به اهدافی غیر از مالیات دست یافته است. همچنین برنامه های سال آینده بر اساس گزارش ارزیابی در حال تدوین است و در نهایت در پایان خرداد ماه بودجه 1401 را طبق گزارشات بورس منتشر خواهیم کرد.

جهانگیریان درباره طرح قیمت سهام این شرکت به بورس نیوز گفت: در این زمینه لازم به ذکر است که شرکت ها نمی توانند قیمت سهام خود را محاسبه کنند. به هر حال بازار سرمایه و معاملات آن آزاد است و در واقع می توان گفت که هیچ اصلی در این زمینه وجود ندارد. البته قیمت سهم منعکس کننده و منعکس کننده فعالیت های شرکت است و اگر فعالیت ها طبق برنامه و بودجه خوب پیش برود فروش بهتری خواهد داشت که الان برای آسیاتک هم همین طور است.

وی ادامه داد: همچنین اگر صورت های مالی، حسابرسی و برنامه بودجه سال آینده منتشر شده در کدال مطابق برنامه پیش نرود، بازخورد منفی دریافت خواهد کرد. در این راستا آسیاتک در تلاش است تا فعالیت های این شرکت را طبق برنامه ریزی انجام دهد و پروژه ها را با موفقیت اجرا کند. بر این اساس سهامداران خرد و کل می توانند در معاملات تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند.

وی افزود: نوسانات بازار سرمایه به دلیل سهام جدید منتشر شده و خرید عرضه اولیه رخ داده است که در این زمینه به نظر می رسد بازار برای رسیدن به تعادل حدود یک تا سه ماه زمان نیاز داشته باشد. در واقع می توان گفت که قیمت سهام به نوعی توسط سهامداران تعیین می شود و بیشتر آنها افراد حقیقی و عادی هستند که در تابلوی معاملات به وضوح دیده می شود.

جهانگیری در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت این صنعت جذاب، فعال و پویا است و مشاهده می شود که شرکت هایی مانند آسیاتک که در سال های اخیر راه اندازی شده نیز همین برنامه را دارند و از نوسانات بازار بهره مند شده اند.

پایان داستان

دیدگاهتان را بنویسید